Türkiye Cumhuriyeti

Saraybosna Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

E-devlet Kapısı Şifrelerinin Dağıtımı , 28.03.2011

Vatandaşlarımızın çeşitli kamu hizmetlerine www.turkiye.gov.tr adresinden veya cep telefonlarından elektronik ortamda ulaşmalarını sağlayan e-Devlet Kapısı projesi 2008 yılından bu yana sürmektedir. Elektronik devlet hizmetlerine geçişte gerekli bilişim altyapısının kurulması, devlet hizmetlerine bilgi, iletişim ve kalite standartlarının belirlenmesi görevleri Türksat A.Ş.’ne verilmiştir. Türksat A.Ş.’nin konuya ilişkin tanıtıcı broşürü ekte sunulmuştur.

 

Bu çerçevede, yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları ve 5901 Sayılı Kanunun 28. Maddesi uyarınca izin almak suretiyle vatandaşlıktan çıkan kişiler yurtdışındaki temsilciliklerimizden alacakları şifreleri kullanarak e-Devlet Kapısı projesi kapsamındaki hizmetlerden yararlanabileceklerdir.

 

Bu bağlamda, e-şifre almak isteyen vatandaşlarımızın T.C. kimlik numaralarını gösterir bir belgeyle birlikte (5901 Sayılı Kanunun 28. Maddesi uyarınca izin almak suretiyle vatandaşlıktan çıkan kişilerin ise eski T.C. kimlik numaralarını gösteren bir belgeyle) Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesine (Adres: Skenderija 4, Tel: 221 858) bizzat başvurmaları gerekmektedir.

 

Değerli vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

 

T.C. Saraybosna Büyükelçiliği