Türkiye Cumhuriyeti

Saraybosna Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayın Cihad Erginay’ın Ramazan Bayramı Mesajı , 24.07.2014

Bosna Hersek’teki değerli toplum mensuplarımız,

 

Vatanımızdan uzakta olsak da kendimizi her zaman evimizde hissettiğimiz bu güzel ülkede, bir Ramazan Bayramını daha hepbirlikte karşılamaya hazırlanıyoruz.

 

Bayramlar, milli değerlerimiz ve aile bağlarımızın canlı tutulmasına ve güçlendirilmesine vesile olan kutsal günlerdir. Bayramlar, aynı zamanda, birlik, beraberlik ve dayanışmaya vurgu yapan toplumsal değerlerimizin en önemli yansımasını da oluşturmaktadır. Bu açıdan, bayramlarımızın yurtiçinde olduğu kadar, yurtdışında da kutlanması, sahip olmaktan kıvanç duyduğumuz değerlerimizin korunması, güçlendirilmesi ve yeni nesillere aktarılması açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Bosna Hersek’te yaşayan Türk toplumu olarak, aramızdaki birlik ve beraberliği her daim korumanın önemini bir kez daha vurgulamak isterim. Bu beraberlik, ülkemizden uzaktaki varlığımızı güçlendirmenin en önemli koşulunu oluşturmaktadır.

 

Daha önceki bayramlarda olduğu gibi, bu bayramı da aramızdaki sevgi, saygı ve hoşgörünün pekişmesine, paylaşma ve dayanışma ruhunun tesis edilmesine imkan verecek şekilde kutlayacağımıza inanıyorum.

 

Bu vesileyle, bayramın getirdiği sevinç ve mutluluğu paylaşmak üzere, Büyükelçiliğimizde, 28 Temmuz 2014, Pazartesi günü saat 14:00’te düzenleyeceğimiz bayramlaşmada tüm toplum mensuplarımızı aileleri ile birlikte ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ailem ve Büyükelçiliğimizdeki tüm mesai arkadaşlarım adına, Ramazan Bayramınızı bir kez daha kutlar, bu özel günleri sağlık, huzur, mutluluk, barış ve kardeşlik içerisinde geçirmenizi temenni eder, en iyi dileklerimi sunarım.

 

Cihad Erginay

Büyükelçi