Türkiye Cumhuriyeti

Saraybosna Büyükelçiliği

Büyükelçinin Özgeçmişi

Adı ve Soyadı              : Haldun Koç

Doğum Yeri ve Yılı     : Ankara - 01/03/1968

Medeni Durumu          : Evli - 2 Çocuklu

Bildiği Yabancı Diller : İngilizce,İspanyolca

Öğrenim Durumu        : Master

Üniversite                   : Orta Doğu Teknik Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi - Uluslararası İlişkiler,1990

Master                        : Gazi Üniversitesi - Uluslararası İlişkiler Fakültesi - Uluslararası İlişkiler,1994


BULUNDUĞU MEMURİYETLER :

ORAF Ortadoğu ve Afrika Dairesi - Aday Meslek Memuru                                                                   02/12/1991 - 01/12/1992

Askerlik Hizmeti                                                                                                                                       01/12/1992 - 07/06/1993

OAGY-I Daire Başkanlığı - Aday Meslek Memuru , Ataşe                                                                     07/06/1993 - 30/09/1994

BM Viyana Daimi Temsilciliği - Üçüncü Katip                                                                                       30/09/1994 - 28/09/1997

Filibe Başkonsolosluğu - Muavin Konsolos                                                                                             28/09/1997 - 16/08/1999

USGY-I Daire Başkanlığı - İkinci Katip                                                                                                  16/08/1999 - 01/12/1999

ALGY-I Daire Başkanlığı - İkinci Katip , Başkatip                                                                                 01/12/1999 - 01/11/2002

Atina Büyükelçiliği - Başkatip , Müsteşar                                                                                                01/11/2002 - 15/08/2006

PERD Sicil Şubesi - Daire Başkan Vekili , Daire Başkanı                                                                       15/08/2006 - 01/12/2008

Barselona Başkonsolosluğu - Başkonsolos                                                                                               01/12/2008 - 15/01/2013

BTED Bilişim Teknolojileri Daire Başkanlığı -Bilişim Teknolojileri Dairesi Başkanı , Elçi                  15/01/2013 - 14/11/2016

T.C. Saraybosna Büyükelçiliği - Büyükelçi                                                                                              14/11/2016 -