Türkiye Cumhuriyeti

Saraybosna Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Ramazan Bayramı Mesajı , 04.07.2016

RAMAZAN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

 

Dost ve kardeş ülke Bosna Hersek’te yaşayan vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını en kalbi duygularla kutlarım.

 Milli ve manevi değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasına, aile bağlarımızın pekiştirilmesine, yurtdışında yaşayan Türk toplumunun mensupları olarak birlik ve beraberliğimizin güçlendirilmesine fırsat sunan milli ve dini bayramlarımızı birlikte ve coşkuyla kutlamamız önem taşımaktadır. Son dönemde millet olarak yaşadığımız acılar göz önünde tutulduğunda, bu bayramın her zamankinden daha çok kenetlenmemize ve tek vücut olmamıza vesile olmasını temenni ederim.   

Diğer bayramlarda olduğu gibi, bu bayramı da aramızdaki sevgi, saygı ve hoşgörünün devamına, paylaşma ve dayanışma ruhunun canlı tutulmasına imkan verecek şekilde kutlayacağımıza inanıyorum.

 geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere bu Ramazan ayında da resmi kurumlarımız, belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız tarafından Bosna Hersek’in farklı bölgelerinde verilen iftar yemeklerinde, Bosna Hersekli kardeşlerimizle yaşama fırsatı bulduğumuz Ramazan coşkusunun gelecek senelerde de devam etmesini diliyorum.   

Bu vesileyle, 5 Temmuz günü saat 11:00’da Büyükelçiliğimizde (Vilsonovo Setalista bb. 71000) gerçekleştirilecek bayramlaşmada sizlerle bir araya gelmeyi ve bayram ruhunu hep birlikte yaşamayı arzu ederiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle, ailem ve Büyükelçiliğimizdeki tüm mesai arkadaşlarımla birlikte Ramazan Bayramınızı bir kez daha kutlar, bu özel günün hayırlara vesile olmasını temenni eder ve selamlarımı sunarım.

Cihad Erginay

Büyükelçi